صفحه اصلی / آذربایجان / آزادی موقت ”سیامک سیفی و سالار طاهری افشار” از زندانهای اورمیه و اردبیل

آزادی موقت ”سیامک سیفی و سالار طاهری افشار” از زندانهای اورمیه و اردبیل

«سالار طاهری افشار» از فعال ملی مدنی آذربایجان که در جریان اعتراضات به گرانی بنزین، در اورمیه بازداشت شده بود، موقتا آزاد شد.

این فعال ترک آذربایجانی اهل اورمیه دیروز پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده است.

در جریان اعتراضات به گرانی بنزین، همانند سایر شهرهای آذربایجان جنوبی، در اورمیه نیز افراد زیادی در این رابطه بازداشت شده اند که از میان آنها تنها هویت سه نفر از فعالین ملی مدنی آذربایجان به اسامی «علی عزیزی»، «سالار طاهری افشار» و «عباس مهرآسا» منتشر شده است.

علاوه بر سالار طاهری افشار، علی عزیزی نیز در روزهای گذشته با قرار وثیقه موقتا آزاد شده اما تاکنون از سرنوشت عباس مهرآسا خبری در دست نیست.

همچنین، سیامک سیفی از فعالین دیگر ملی مدنی آذربایجان که در جریان اعتراضات به گرانی بنزین، در خیاو (مشکین‌شهر) بازداشت شده بود، موقتا آزاد شد.

این فعال ترک آذربایجانی اهل خیاو دیروز پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی، موقتا از زندان مرکزی اردبیل آزاد شده است.

شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشکین‌شهر آقای سیفی را به «تحریک مردم برای و همفکران خود به اغتشاش و تجمع در خیابانها در رابطه به افزایش قیمت سوخت بنزین» متهم کرده است.

در جریان اعتراضات به گرانی بنزین، در شهرهای مختلف آذربایجان جنوبی، صدها نفر بازداشت شده اند که از هویت و سرنوشت بسیاری از آنان خبری در دست نیست.

طی روزهای گذشته با وصل شدن اینترنت، تنها اسامی حدود ۳۰ نفر از فعالین بازداشت شده آذربایجانی در شهرهای زنجان، اورمیه، تبریز، خیاو، اردبیل، قوشاچای و تهران منتشر شده است.

این در حالیست که پیشتر سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا از دستگیری ۳۰ نفر از معترضان فقط در شهر تبریز خبر داد و گفت: «بقیه لیدرها نیز با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی شده اند و دستگیری شان از دیروز شروع شده و ادامه خواهد داشت.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *