دوشنبه - ۲۳ تیر ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / اختصاص درآمد اکران فیلم سینمایی «کؤمور» به زلزله زدگان آذربایجان + ویدئو

اختصاص درآمد اکران فیلم سینمایی «کؤمور» به زلزله زدگان آذربایجان + ویدئو

 روز گذشته فیلم کؤمور در شهرهای اورمیه و تبریز اکران شد و تمام درآمدهای حاصل از این اکران بسیار پرمخاطب، به زلزله زدگان روستاهای میانه و سراب در آذربایجان شرقی ارسال می شود.

فیلم سینمایی کؤمور ساخته «اسماعیل منصف» روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه به روی پرده های نقره ای در اورمیه و تبریز رفت، و تمام درآمد خود را به زلزله زدگان آذربایجان جنوبی واقع در روستاهای اطراف شهرهای میانه و سراب اختصاص خواهد داد.

در تبریز، درآمد حاصل از این اکران توسط «خیریه فرزندان رحمت» هزینه هموطنان زلزله زده خواهد شد. بسیاری از مردم آذربایجان جنوبی نیز هم برای تماشای کؤمور و هم مهمتر اینکه برای کمک به زلزله زدگان در سالن حاضر شدند.

جزئیات این حرکت بسیار زیبا، نمادین و انسان دوستانه متعاقبا اعلام خواهد شد.

فیلم سینمایی «کؤمور»  محصول مشترک آذربایجان جنوبی و فرانسه است که با استقبال گسترده مردم روبرو شده است. فیلم کومور (زغال) به زبان ترکی آذربایجانی و با نقش آفرینی بازیگران ترک در شهر آستارا ساخته شد.

کؤمور (KÖMÜR) از نیمه دوم مهرماه در گروه سینماهای هنر و تجربه اکران می‌شود؛ این فیلم اولین تجربه سینمایی «اسماعیل منصف» است و به زبان ترکی تولید شده است.

«اسماعیل منصف» در اردیبهشت‏‌ماه ۹۸، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام‌اش از بی اعتنایی مسئولان جشنواره فیلم فجر به این اثر ترکی به شدت انتقاد کرد و نوشت: «هیچ جایزه ای نصیب KÖMÜR (زغال) نگردید. حتی هیئت داوران همت نکرد برای دلگرمی دیپلمی به یکی از بازیگران فیلم بدهد.»

فعالان مدنی آذربایجان با انتشار مطالبی در صفحات مجازی خواستار حمایت همه جانبه شهروندان آذربایجانی از این اثر فاخر ترکی شده اند.

آنونس فیلم سینمایی کؤمور- KÖMÜR:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *