یکشنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / اردبیل: استنکاف از قبول وثیقه «رحیم غلامی» در دادگستری

اردبیل: استنکاف از قبول وثیقه «رحیم غلامی» در دادگستری

معاون دادستان استان اردبیل از از قبول وثیقه برای «رحیم غلامی» فعال ملی مدنی آذربایجان استنکاف کرد.

«رحیم غلامی فعال» ملی مدنی تورک دیروز پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷، در دادیاری ویژه به ریاست معاون دادستان آقای «نونهال» حاضر شده و آخرین دفاعیات خود را بابت اتهامات وارده در مرحله بازپرسی ارائه نمود.

در این جلسه که اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقامات» به ایشان تفهیم شده برای این فعال مدنی آذربایجانی قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر گردید.

اما در مراجعه خانواده این فعال مدنی برای تودیع قرار وثیقه، آقای «نونهال» از قبول سند امتناع نموده و اعلام کرده که اختیار قبول وثیقه در اختیار وی نبوده و در این باره دادستان اردبیل آقای «عتباتی» باید موافقت نمایند.

«رحیم غلامی» که پیشتر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت های مدنی اش را دارد نویسنده کتاب های «فولکلوروموزدان بیر یارپاق»، «آتالار سوزو» و «فولکلور ناغیل لاری» می باشد که توسط انتشارات «یایلیق» به چاپ رسیده است.

جامعه قلم آذربایجان بازداشت اخیر این محقق و شاعر آذربایجانی را مرتبط با فعالیتهای تحقیقی وی در زمینه گردآوری لغتنامه تورکی دانسته و عمیقا نگران سرانجام این اثر ارزشمندی هستند که سالها روی آن زحمات و تحقیقات فراوانی صورت گرفته است.

ماموران امنیتی چند روز پیش، بعد از بازداشت «رحیم غلامی»، لغتنامه تورکی گردآوری شده و آماده چاپ این محقق، شاعر و نویسنده آذربایجانی ساکن اردبیل را نیز سرقت کرده و با خود برده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *