شنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / تبریز: احضار مجدد «نسیم صادقی» فعال ملی آذربایجان به دادگاه انقلاب

تبریز: احضار مجدد «نسیم صادقی» فعال ملی آذربایجان به دادگاه انقلاب

شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز با صدور ابلاغیه‌ای از خانم نسیم صادقی فعال ملی-مدنی آذربایجان خواسته است تا مجددا در دادگاه حضور یابد.

 بر اساس ابلاغیه‌ای که روز پنج‌شنبه (۲۱ شهریور) از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا) برای خانم صادقی ارسال شده‌، از این فعال ملی خواسته شده‌ تا ۱۰ روز پس از درج در سامانه ابلاغ جهت «ادای توضیح» در شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان تبریز حاضر شود.

 دادگاه نسیم صاقی روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) با اتهام «تبلیغ علیه نظام» در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده ‌بود و احتمال می‌رود احضار مجدد وی در ارتباط با ابلاغ حکم صادره به صورت شفاهی باشد.

در جلسه دادگاه قبلی پس از قرائت کیفرخواست صادره توسط قاضی شعبه، خانم صادقی با بی‌اساس خواندن اتهامات وارده، تمامی فعالیت‌های خود را در چهار چوب قانون اساسی جمهوری اسلامی دانسته و خواستار حفظ استقلال قوه قضائیه و عدم تبعیت از پرونده‌سازی نهادهای امنیتی شده است.

خانم نسیم صادقی فعال ملی مدنی اهل تبریز ۲۹ مهرماه سال گذشته ، از سوی ماموران امنیتی بازداشت و روز چهارشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۷ با تامین وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا تکمیل مراحل دادرسی و برگزاری دادگاه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *