دوشنبه - ۲۳ تیر ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / تبریز: قتل جوان آذربایجانی با شلیک مستقیم ماموران

تبریز: قتل جوان آذربایجانی با شلیک مستقیم ماموران

یک جوان آذربایجانی در تبریز، پس از شرکت در اعتراضات آبان ماه در خانه خود و در مقابل چشمان پدر و مادرش با شلیک مستقیم گلوله از سوی ماموران یگان ویژه به قتل رسد.

به گزارش گاماج به نقل از جمعیت حقوق بشری آذربایجان؛ «سیامک موحدپیرعلیلو»؛ جوان ۲۳ اهل آذربایجانی از تبریز و ساکن محله رضوانشهر، در خانه خود توسط افراد ناشناس به قتل رسیده است.

نزدیکان او با تایید این خبر اظهار داشتند که سیامک موحد در اعتراضات مردمی علیه گرانی و بیکاری گسترده، روز شنبه در تبریز و در «محله ۴۰ متر تبریز» حضوری فعال داشته است.

بنا به منابع موثق محلی؛ افراد ناشناس «شب جمعه ۸ آذرماه» با هجوم به خانه وی قصد بازداشت وی را داشته اند که با مقاومت او و پدر و مادرش مواجه می شوند.

پس از درگیری؛ مزدوران رژیم خامنه ای «سیامک» را با شلیک مستقیم گلوله به قتل می رسانند. گفته شده که خاکسپاری این جوان آذربایجانی تحت تدابیر شدید امنیتی صورت گرفته است.

یک روایت موثق از علت قتل این شهروند جوان تبریزی حکایت از آن دارد که «سیامک موحد پیرعلیلو» در اعتراضات محله ۴۰  متر در تبریز با «یک روحانی که به مردم فحاشی می کرده درگیر می شود و سپس توسط دوربین های مداربسته شناسایی و به قتل رسیده است.»

همچنین گفته شده که «نهادهای امنیتی و یگان ویژه» با تهدید خانواده این جوان، مانع از چاپ اعلامیه ترحیم و برگزاری مراسم تشییع جنازه برای وی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *