شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / ترکیه: ارمنستان باید اراضی اشغالی آذربایجان را ترک کند

ترکیه: ارمنستان باید اراضی اشغالی آذربایجان را ترک کند

اعضای شورای امنیت ملی ترکیه امروز در مجتمع «بش‌تپه» آنکارا تشکیل جلسه‌ای داده و پس از آن با انتشار بیانیه‌ای تاکید کردند که ارمنستان باید به رفتار تجاوزکارانه ​​خود در قبال آذربایجان پایان داده و اراضی اشغال شده این کشور را ترک کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه با اشاره به ادامه اشغال اراضی آذربایجان توسط ارمنستان، آمده است: ترکیه تجاوز ایروان به خاک آذربایجان را شدیدا محکوم می کند. ملت ترک از تمامی تصمیات کشور برادر؛ آذربایجان در مبارزه برحقش حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

شورا در بیانیه خود بر تداوم مبارزه با عناصر تروریستی در فراسوی مرزهای کشور، در چارچوب حقوق بین الملل و معاهدات دوجانبه تاکید کرد.

در بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه، بر تداوم حمایت آنکارا از مردم لیبی در مقابل هر نوع زورگویی تاکید و تصریح شده است: ترکیه در این راستا به تعهدات خود پایبند بوده و از انجام اقدامات لازم دریغ نخواهد کرد.

دربخش دیگری از بیانیه مذکور ضمن اعلام تعهد قاطع در محافظت از حقوق و منافع قانونی کشور در مدیترانه شرقی تصریح شد: به اقدامات و تلاشهایی که به صلح و ثبات در قبرس آسیب می رساند به هیچ وجه اجازه داده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *