صفحه اصلی / آذربایجان / جمهوری آذربایجان به آذربایجانی های جهان «کارت هم تبار» (سویداش کارتئ) می دهد

جمهوری آذربایجان به آذربایجانی های جهان «کارت هم تبار» (سویداش کارتئ) می دهد

دولت آذربایجان در نظر دارد تا به آذربایجانی های ساکن خارج از این کشور «کارت هم تبار» ( سویداش کارتئ) دهد.

شاهین جمال اف، معاون منابع انسانی سازمان دولتی امور دیاسپورای جمهوری آذربایجان گفت لایحه ی قانون جدید «هم تباران ساکن خارج» بر اساس راهبردهای تعیین شده توسط پرزدیدنت الهام علیف به پارلمان آذربایجان شمالی تقدیم شده است.

به گزارش خبرگزاری مدرن جمهوری آذربایجان، شاین جمال اف گفت: این کارت برای هم تباران ساکن خارج از کشور، اتباع پیشین جمهوری سوسیالیستی آذربایجان شوروی، خارجی های دارای منشأ آذربایجانی و افراد فاقد تابعیت جمهوری آذربایجان صادر خواهد شد.

طبق این قانون و اعطای کارت هم تبار به آذربایجانی ها در کشورهای مختلف، امتیازاتی از قبیل صدور روادید رایگان برای سفر به آذربایجان شمالی و امکان اشتغال دارندگان این کارت در این کشور بدون داشتن روادید کار، امکان تحصیل در مراکز آموزش عالی و دوره های متوسطه، امکان بهره مندی از خدمات درمانی برای آذربایجانی های ساکن خارج از کشور و معافیت از مالیات در آذربایجان برای آنها و خدمات دیگری در نظر گرفته شده است.

معاون امور انسانی دیاسپورای آذربایجان تاکید دارد که ارائه «کارت هم تبار» به آذربایجانی های جهان به معنای حمایت دولت آذربایجان از تمامی آذربایجانی های خارج از جمهوری آذربایجان است.

لازم به ذکر است، الهام علی اف در پیامی به مناسبت روز ۳۱ دسامبر، «روز همبستگی آذربایجانی های دنیا» نامگذاری شده است، تاکید کرد آذربایجانی های تمامی دنیا می توانند مطمئن باشند که دولت قدرتمندی همچون جمهوری آذربایجان پشتیبان آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *