صفحه اصلی / آذربایجان / دادستان ملکان: قاتل زهرا نوید پور دستگیر شد

دادستان ملکان: قاتل زهرا نوید پور دستگیر شد

دادستان ملکان اعلام کرد قاتل زهرا نویدپور دستگیر شده است.

وی در خصوص پرونده قتل زهرا نوید پور که مورد آزار جنسی و تهدید سلمان خدادادی نماینده ملکان واقع شده بود،گفت، نتایج جدیدی بدست آمده و قاتل اصلی دستگیر شده است.

پیشتر اعلام شده بود خانم نویدپور خودکشی کرده است.

به گزارش گاماج به نقل از شرح آنلاین، مهدی علیمرادی دادستان ملکان از دستگیری برادر خانم نویدپور به اتهام قتل « زهرا نویدپور » خبر داد.

وی اما توضیحات بیشتر در این مورد را به نشست خبری که طی دو سه روز آینده برگزار می شود موکول کرد.

دادستان ملکان اعلام کرد:بر اساس شنیده های اولیه قاتل برادر مقتول بوده که بنا به دلایل ناموسی خواهر خود را به قتل رسانده است. وی توضیح بیشتری در این خصوص نداد.

لازم به یاد آوری است،چهارشنبه هفته پیش،«سلمان خدادی» نماینده ملکان، در رابطه با پرونده «زهرا نویدپور» در شعبه ۵ دادگاه کیفری تهران محاکمه شده بود.

بر اساس این گزارش، پس از دفاعیات این نماینده مجلس، «قضات وارد شور شدند و س .خ را گناهکار شناخته و وی را بخاطر رابطه نامشروع با زهرا نویدپور به۹۹ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید و ۲ سال انفصال از خدمت محکوم کردند.»

این حکم هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض طرفین پرونده در دادگاه تجدید نظربررسی و درباره قطعیت آن تصمیم گیری خواهد شد.

دادگاه تهران در حالی حاج سلمان خدادی را با اتهام داشتن «رابطه نامشروع» محاکمه کرده که خانم «زهرا نویدپور» طی چهار سال گذشته با ارائه اسناد و مدارک معتبر به محاکم قضایی ایران، منابع خبری و نهادهای حقوق بشری اثبات کرده بود که سلمان خدادی به وی «تجاوز» کرده است.

پیگیری‌های حقوقی و قضایی زهرا نوید پور در این رابطه بی‌نتیجه ماند و هیچ یک از نهادهای ذیربط حاضر نشدند به ادعاهای این قربانی تجاوز جنسی رسیدگی کنند.

این در حالیست که نماینده سپاهی ملکان و اطرافیانش بارها این قربانی تجاوز جنسی را علنا به قتل تهدید کرده بودند و خانم نویدپور پیش از قتلش اسناد مربوط به این تهدیدات را منتشر کرده بود.

خبرگزاری حکومتی «رکنا» نیز در انعکاس این خبر جهت دار به طرز موذیانه ای سعی کرده بود«قتل» خانم نویدپور را لاپوشانی کرده و در لابلای سطور ادعا کرده خانم نویدپور با «قرص برنج» خودکشی کرده است.

جسد بی جان زهرا نوید پور ۲۸ ساله ، روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷ در منزل مادری اش پیدا شد.


ویدئوی افشاگری‌های خانم نوید پور پیش از قتلش در تاریخ دوشنبه ۲۸ آبانماه ۹۷، در برنامه ۱۶۵ دقیقه گوناز تی وی پخش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *