شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / دبیرکل حزب لرستانات تایید حکم سنگین عباس لسانی را محکوم کرد + فیلم

دبیرکل حزب لرستانات تایید حکم سنگین عباس لسانی را محکوم کرد + فیلم

فرامرز بختیار استاد علوم سیاسی دانشگاه بالتیمور آمریکا و دبیرکل حزب لرستانات، تایید حکم ۱۵ سال زندان و ۲سال تبعید «عباس لسانی» توسط دیوان عالی ایران را محکوم کرد.

فرامرز بختیار طی ویدیویی که در اختیار جمعیت حقوق بشر آذربایجان “ارک” قرار داده اعلام نمود: «آقای لسانی از فعالین مدنی آذربایجان است که خواستار عزت و کرامت تورکان آذربایجان می باشد.»

آقای بختیار در ادامه افزود: «عباس لسانی خواستار احقاق حقوق اولیه طبیعی انسانی، سیاسی و اجتماعی ملت آذربایجان است که این جرم سیاسی محسوب نمی شود. آنچه فعالین مدنی، علی الخصوص فعالین مدنی ترک آذربایجان خواستار آن هستند در چهارچوب کنوانسیون های حقوق بشری می باشد.»

این استاد دانشگاه در پایان خواستار آزادی هرچه سریعتر آقای لسانی آزاد شد و گفت: «ما لرها نیز قربانیان ستم ملی هستیم و با ترک ها در ایران ابراز همدردی می کنیم.»

دیوان عالی ایران روز شنبه ۱۴ تیرماه حکم ظالمانه ۱۵ سال حبس عباس لسانی و دو سال تبعید وی را عینا تایید کرد. پیش‌تر دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی «ناصر عتباتی» در اقدامی غیرمتعارف، حکم عباس لسانی را از ۸ سال به ۱۵ سال افزایش داده بود.

تایید این حکم ظالمانه، خشم ملت آذربایجان را برانگیخته است. طی روزهای گذشته شهروندان آذربایجان و شماری از فعالین حقوق بشری به این حکم ظالمانه اعتراض کرده اند.

آقای لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی در ارتباط با یک پرونده دیگر تشکیل‌شده بود، قبل خروج از دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *