دوشنبه - ۲۷ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / دیدار فعالان ملی با خانواده «حکیمه احمدی» فعال آذربایجانی محبوس در زندان مراغه

دیدار فعالان ملی با خانواده «حکیمه احمدی» فعال آذربایجانی محبوس در زندان مراغه

جمعی از فعالان ملی مدنی آذربایجان با خانواده خانم «حکیمه احمدی» فعال آذربایجانی محبوس در زندان مراغه دیدار کردند.

دیروز جمعه ۲۱ تیرماه ۹۸، جمعی از فعالین مدنی آذربایجان از شهرهای تبریز، مراغه، بناب و قوشاچای ضمن حضور و دلجویی از خانواده خانم احمدی، از آخرین وضعیت روند دادرسی پرونده ایشان مطلع شدند.

دقایقی پس از بازگشت فعالین، خانم حکیمه احمدی که از دیدار فعالین با خانواده‌اش مطلع گردیده بود، ضمن تماس با فعالین مذکور، مراتب تشکر خود را اعلام و با بیان جملاتی که نشان از روحیه بالای ایشان داشت، از همه فعالینی که در امر اطلاع‌رسانی وضعیت وی تلاش می کنند قدردانی نمود.

حکیمه احمدی، فعال آذربایجانی اهل مرند در ۲۶ مهرماه ۹۶، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند منتقل شد.

او در پی شکنجه شدن در بازداشتگاه و شکسته شدن دنده‌ها و انگشتانش در ۸ آبان‌ماه به بیمارستان منتقل و در ۱۱ آبان‌ماه مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند بازگردانده شد.

خانم احمدی پس از مدتها شکنجه شدن، به زندان مراغه منتقل شد و اکنون با گذشت ۹ ماه بصورت بلاتکلیف در زندان مراغه بسر می برد.

حکیمه احمدی کارشناس ارشد جامعه شناسی است و در زمینه حقوق زبانی ترکان آذربایجان‌جنوبی فعالیت می‌کند. این مادر آذربایجانی دارای دو کودک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *