شنبه - ۲۳ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / راهیابی آذربایجان شمالی به فینال مسابقه آواز «یوروویژن»+ ویدئو

راهیابی آذربایجان شمالی به فینال مسابقه آواز «یوروویژن»+ ویدئو

نماینده آذربایجان شمالی «چنگیز مصطفی اوف» به مرحله نهایی مسابقه یوروویژن ۲۰۱۹ تل آویو (اسرائیل) راه یافت.

شب گذشته (۱۶ می ۲۰۱۹) چنگیز مصطفی اوف نماینده جمهوری آذربایجان شمالی در مرحله نیمه نهایی مسابقات آواز خوانی یوروویژن به روی صحنه رفت و با اجرای شگفت انگیز توانست جواز حضور در فینال این مسابقات را کسب کند.

این خواننده جوان آهنگ «حقیقت-Truth» را اجرا کرد. علاوه بر آذربایجان شمالی، نمایندگان کشورهای مقدونیه شمالی، هلند، آلبانی، سوئد، دانمارک، نروژ، سوئیس و مالت نیز به مرحله نهایی راه یافتند.

مرحله نهایی این مسابقه پرطرفدار، فردا شب ۲۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان به ترتیب زیر اجراهای خود را به نمایش خواهند گذاشت:

یونان، اسرائیل، نروژ، بریتانیا، استونی، بلاروس، آذربایجان شمالی، فرانسه، ایتالیا، صربستان، مالت، آلبانی، جمهوری چک، آلمان، روسیه، دانمارک، سن مارینو، مقدونیه شمالی، سوئد، اسلوونی و سوئیس.

چنگیز مصطفی اوف آهنگ «حقیقت-Truth»

مسابقه آواز یوروویژن یک مسابقه بین المللی است که از سال ۱۹۵۶ به صورت سالیانه برگزار می شود. طبق قوانین مسابقه، کشورهای فعال عضو اتحادیه بخش اروپا امکان شرکت در این مسابقات را دارند.

تمامی کشورهای شرکت کننده هر سال باید یک آهنگ و یک خوننده را معرفی کنند. خواننده باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد و آهنگ نباید قبلا در جایی پخش شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *