پنجشنبه - ۱۲ تیر ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / رونمایی از پوستر نمایش حماسی کوراوغلو در تبریز+ فیلم

رونمایی از پوستر نمایش حماسی کوراوغلو در تبریز+ فیلم

با حضور اساتید و مفاخر فرهنگی هنری آذربایجان، از پوستر نمایش حماسی کوراوغلو در تبریز رونمایی شد. نمایش کوراوغلو پس از وقفه‌ای ٢٠ ساله، مجددا در تبریز به روی صحنه می رود.

نویسنده و کارگردان این نمایش فاخر ترکی «یعقوب صدیق‌ جمالی» است. روز شنبه این کارگردان آذربایجانی در واکنش به اظهارات فاشیستی «امیر فرض الهی» در خصوص فیلم ترکی «آتابای»، او را برای دیدن عظمت ترک ها به تماشای این تئاتر به تبریز دعوت کرد و خطاب به او گفته بود: «لطفا خفه شو!»

به گفته آقای صدیق جمالی، نمایش کوراوغلو با حضور بیش از ١٠٠ هنرمند در گروه‌های بازیگری، هنروری، حرکات موزون، موسیقی آذربایجانی و آشیقی و پس از ٢٥٠ ساعت تمرین طی هفت ماه گذشته، آماده اجرا شده است.

این نمایش پیش‌تر به عنوان بهترین نمایش سومین جشنواره بین المللی تئاتر ایران زمین شناخته شده و در جشنواره بین المللی نمایش‌های آئینی سنتی عنوان بهترین طراحی موزون، تقدیر نویسندگی و بازیگری مرد را دریافت کرده است.

نمایش حماسی کوراوغلو پیشتر در شهرهای تبریز، تهران، اهواز، ترابزون ترکیه و نخجوان آذربایجان به روی صحنه رفته است.

این نمایش از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۸، در سالن استاد اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری بلوار ٢٩ بهمن تبریز روی صحنه خواهد رفت.

اخیرا با توجه به اظهارات فاشیستی شهروندان فارس در خصوص مخالفت با تولید فیلم به زبان ترکی در ایران، استقبال شهروندان آذربایجانی از آثار ترکی بشدت افزایش یافته و انتظار می رود این نمایش هم با استقبال خوبی مواجه گردد.

در همین ارتباط، دیروز یکشنبه در اولین روز نمایش فیلم «آتابای» در اورمیه همه ۷۰۰ صندلی سینمای اورمیه پر شد. فیلمی که ساخت آن خشم پان فارس ها را برانگیخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *