چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / هجوم ویرانگر اکراد به طبیعت آذربایجان در سایه غفلت ترک‌ها + ویدیو

هجوم ویرانگر اکراد به طبیعت آذربایجان در سایه غفلت ترک‌ها + ویدیو

در سایه غفلت شهروندان ترک‌، کُردها با هدف سودجویی، طبیعت آذربایجان را به طرز ویرانگری مورد هجوم قرار داده اند.

همزمان با فرارسیدن فصل بهار، کُردها بصورت گروهی و در قالب اکیپ های چند صد ماشینی، با هدف غارت گیاهان کوهی آذربایجان به ارتفاعات آذربایجان هجوم آورده و به قلع و قمع گیاهان و تخریب مراتع آذربایجان اقدام می کنند.

در روزهای گذشته گزارش های متعددی از هجوم کُردها به مراتع و طبیعت شهرهای غرب آذربایجان از جمله خوی، ماکو، سلماس، سولدوز، قوشاچای، سایین قالا و تیکان تپه منتشر شده که موجب نگرانی شهروندان آذربایجانی گشته است.

در این ارتباط یک شهروند آذربایجانی با انتشار فیلمی در فضای مجازی، ضمن انتقاد از انفعال و بی توجهی شهروندان ترک به تخریب طبیعت آذربایجان توسط کردها، خواستار برخورد جدی با این سودجویان شد.

شهروندان آذربایجانی هشدار می دهند با ادامه این روند، کردها نسل «کنگر» و سایر گیاهان کوهی منطقه را نابود خواهند کرد که این مسئله به تخریب طبیعت، سست شدن خاک و بروز سیل های ویرانگر به هنگام بارش ها می انجامد.

ادارات منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان متوالیان این امر، کوچکترین برخوردی با این سودجویان غیربومی نمی کنند. این در حالیست که این ادارات بارها روستاییان ترک را به بهانه «چرای بیش از حد دام در مراتع منطقه» جریمه کرده و با روستائیان ترک بشدت برخورد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *