یکشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / وضعیت نگران کننده مبارز حرکت ملی آذربایجان عباس لسانی در نوزدهمین روز اعتصاب غذا

وضعیت نگران کننده مبارز حرکت ملی آذربایجان عباس لسانی در نوزدهمین روز اعتصاب غذا

عباس لسانی مبارز خستگی ناپذیر حرکت ملی آذربایجان جنوبی امروز ۱۴ ژوئن- ۲۴ خرداد۱۳۹۸در نوزدهمین روز اعتصاب غذای خود در حالیکه ممنوع الملاقات است در انفرادی زندان اردبیل به سر میبرد.

مسئولین زندان اردبیل سه شنبه ۲۱ خرداد در شانزدهمین روزاعتصاب غذای ایشان به خانواده لسانی که برای ملاقات قانونی با وی به زندان مراجعه کرده بودند،اعلام کردند، عباس لسانی ممنوع الملاقات بوده و تا پایان دادن به اعتصاب غذا، خانواده این فعال ملی آذربایجان حق دیدن او را نخواهند داشت.


به گفته مسئولین زندان، رویه ممنوع الملاقاتی «تا اتمام اعتصاب غذای» عباس لسانی ادامه خواهد داشت.

آقای لسانی در حالی که پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می‌کرد به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل منتقل و در حضور نماینده‌ی دادستان مورد محاکمه قرار گرفت.

او به صورت دست بسته و با پا بند و در محاصره دهها پلیس نیروی انتظامی و مامورین لباس شخصی اطلاعات به دادگاه برده شده و به مدت بیش از ۴ ساعت مورد محاکمه قرار گرفته است.

در این جلسه آقای لسانی که در پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود نیز بسر می‌برد، اتهامات مطرح شده در پرونده را بی‌اساس و سناریویی ادامه‌دار از تلاش برای رادیکال نشان‌ دادن جنبش ملی- مدنی آذربایجان بر شمرده بود.

وضعیت جسمی ایشان به دلیل اعتصاب غذاهای پی در پی وخیم گزارش شده به طوری که تخمینا ۲۰ تا ۲۵ کیلو از وزن ایشان کم شده است.

آقای لسانی از پنج ماه پیش و از روز ۲۵ دی ماه سال گذشته در شعبه دوم انقلاب تبریز بازداشت و به قرنطینه زندان اردبیل منتقل شد. او از ۶ خرداد ماه جاری به جهت استنکاف مسئولین زندان اردبیل از تحویل خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و به دفترخانه زندان ارسال شده بود دست به اعتصاب غذا زده است.


عباس لسانی مبارز ملی آذربایجانی ساکن اردبیل بوده که در مدت بیش از دو دهه مبارزات مدنی و شفاف خود همواره بازداشت، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *