چهارشنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / کمپین فعالین ملی آذربایجان برای لغو مجوز «تجمع ترک‌ستیزانه ارامنه در تهران»

کمپین فعالین ملی آذربایجان برای لغو مجوز «تجمع ترک‌ستیزانه ارامنه در تهران»

فعالین ملی آذربایجان با راه اندازی کمپین جمع آوری امضا، خواستار لغو مجوز «تجمع ترک‌ستیزانه ارمنی ها در تهران» شدند.

این کمپین با عنوان «کمپین امضا برای لغو مجوز ارامنه» از روز چهارشنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۸، به همت فعالین ترک آذربایجانی راه اندازی شده و مورد استقبال شهروندان آذربایجانی قرار گرفته است. آدرس لینک (https://t.me/imzakampanyasi)

هم اکنون با گذشت تنها دو روز، ۲۵۵۰ نفر به این کمپین پیوسته اند و شمار ثبت نام کنندگان بصورت لحظه ای در حال افزایش می باشد.

هر ساله در روز ٢۴ آوریل، داشناک ها و ارمنی‌های افراطی به بهانه دروغ و ساختگی «نسل کشی ارامنه توسط ترک‌های عثمانی» در مقابل کلیسای سرکیس واقع در خیابان کریم خان تهران و روبروی سفارت ترکیه در تهران تجمع برپا کرده و شعار «مرگ بر ترک» و «مرگ بر ترکیه» سر می دهند.

ارمنی های افراطی با مجوز رسمی دولت ایران، با بستن خیابانهای منتهی به سفارت ترکیه و خیابان کریم خان چندین روز به این شوی ضدتُرکی و ضداسلامی خود در پایتخت ایران ادامه می هند و با توزیع هزاران برگه اعلامیه، بر علیه تُرک‌ها نفرت پراکنی می کنند.

این در حالی است که دولت ایران هر گونه تجمع مسالمت آمیز در کشور را بشدت سرکوب می کند و حتی به ترک های آذربایجان اجازه برگزاری قتل عام مسلمانان قره باغ توسط ارمنی های اشالغگر را نمی دهد.

ماه گذشته دولت ایران حتی اجازه نداد مراسم رونمایی از کتاب «حماسه مقاومت» در تبریز برگزار شود. این کتاب قتل عام مسلمانان شهرهای خوی، سلماس و اورمیه توسط ارمنی ها که به «فاجعه جیلولوق» معروف است را مورد بررسی قرار داده است.

در اردیبهشت ماه٩٦، «صادق زیباكلام» استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، اجازه یافتن ارامنه برای برگزاری مراسماتشان را نتیجه «بغض و کینه ایران نسبت به ترکیه» دانست و نوشت: «این اجازه از سر حمایت از ارمنیان یا ملاحظات بشردوستانه نیست بلکه به این خاطر شاهد راهپیمایی ارامنه ایرانی در تهران بودیم که بین تهران و آنکارا بغض و کینه‌ای وجود دارد.»

در اردیبهشت‌ماه ٩٧، نادر قاضی‌پور نماینده اورمیه ضمن اعتراض به راهپیمایی ارامنه در تهران، از سیاست های دوگانه ایران در قبال ترک های کشور انتقاد کرد و گفت: «به ارامنه اجازه راهپیمایی می دهند اما به ما ترک ها اجازه نمی دهند.»

لازم به ذکر است روز چهارشنبه ۸ اسفندماه ۹۷، در حالکیه ملت آذربایجان در حال برگزاری مراسم سالگرد قتل عام مسلمانان «خوجالی» قره باغ توسط ارمنی ها بودند، نخست وزیر ارمنستان در صدر هیاتی عالیرتبه وارد تهران شد و مورد استقبال «آیت الله خامنه ای» و رئیس جمهور ایران قرار گرفت.

«نیکول پاشینیان» پس از دیدار با مقامات ایران در جمع ارمنی ها در باشگاه آرارات تهران به سخنرانی پرداخت در این باشگاه پارچه نوشته ای نصب شده بود که بر روی آن نوشته شده بود «قره باغ متعلق به ارمنستان است!»

این دیدار جهت دار مقامات ایران و ارمنستان در سالگرد قتل عام مسلمانان قره باغ، خشم شهروندان ترک را برانگیخت و حدود یک ماه جو آذربایجان را بشدت متشنج کرد. انتظار می رود در صورت لغو نشدن مجوز تجمع ترک‌ستیرانه ارمنی ها در تهران، جو آذربایجان دوباره ملتهب گردد.

ایران بعد از روسیه بزرگترین حامی کشور اشغالگر ارمنستان بوده و تامین کننده برق و گاز این کشور است. حکومت ایران از ارامنه به عنوان اهرم فشار بر علیه آذربایجان شمالی، حرکت ملی آذربایجان جنوبی و ترکیه استفاده می کند.

تصاویر مسجد جامع شهر آغ‌دام قره باغ که توسط اشغالگران ارمنی به طویله تبدیل شده است.

منبع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *