صفحه اصلی / آذربایجان / گرافیتی‌ در اردبیل ”عباس‌ لسانی زندانی سیاسی ممنوعه”

گرافیتی‌ در اردبیل ”عباس‌ لسانی زندانی سیاسی ممنوعه”

فعالین‌ ملی‌ مدنی‌ آزربایجان‌جنوبی (آذربایجان‌جنوبی)‌ با ثبت گرافیتی‌ طرح‌ تصویر عباس لسانی؛ زندانی سیاسی و سرشناس آزربایجانی حمایت‌ خود را از این فعال مدنی و زندانی‌ محبوس در بند ۷ زندان مرکزی اردبیل نشان دادند.

امروز‌ جمعه‌ ۲۸ آبان‌ ماه‌ ۱۴۰۰ فعالین‌ ملی‌ مدنی‌ آزربایجان‌جنوبی‌ در اردبیل با ثبت گرافیتی‌ طرح‌ تصویر عباس لسانی زندانی سیاسی و سرشناس آزربایجانی بر روی یکی از دیوارهای مرکز شهر اردبیل حمایت‌ خود را از این فعال مدنی و زندانی‌ سیاسی‌ ممنوعه‌ آزربایجانی محبوس در بند ۷ زندان مرکزی اردبیل نشان دادند.

«زندانیان سیاسی‌ ممنوعه‌ آزربایجان #عباس_لسانی »

عنوان‌ متن‌ نوشته شده‌ در طرح گرافیتی‌ فوق‌ میباشد‌ که تصویر آقای لسانی بامشت گره کرده در حال سخنرانی در مراسم خاکسپاری مرحوم حسن آزربایجان(هرگلی_دمیرچی) موزیسین و فعال مدنی سرشناس آزربایجانی بصورت گرافیتی در آن کار شده است.

طی روزهای اخیر حمایتهای‌ میدانی‌ فعالین‌ مدنی‌ از آقای لسانی به دلیل وضعیت‌ جسمانی‌ نگران‌ کننده ایشان بیشتر شده است، که‌ از جمله این فعالیت‌ ها میتوان به نصب پوستر، نصب پلاکارد، دیوار نویسی، ثبت گرافیتی و… اشاره نمود.

عباس لسانی مدتهاست در زندان با مشکل دیسک کمر شدید روبرو بوده و مداخله‌های ارگانهای امنیتی، اطلاعاتی در پرونده او باعث سهل انگاری مسئولین زندان در قبال سلامت جسمانی ایشان شده است.

کمبود تجهیزات پزشکی‌ بهداری و عدم‌ امکانات‌ کافی‌ در زندان مرکزی اردبیل، دست کادر درمان این مرکز در مواجهه با تشخیص درست علل بیماری زندانیان را خالی گذاشته و اغلب رنجهای مضاعف و طولانی مدت به زندانیان آنجا تحمیل کرده است.

عباس لسانی پیشتر و در دوره همه‌گیری کرونا نیز علی رغم توصیه‌های کادر درمان بهداری مبنی بر لزوم مرخصی استعلاجی برای وی با دخالت نیروهای امنیتی روزها و هفته‌ها از دسترسی به امکانات درمانی محروم مانده بود که نهایتا به جهت وخامت حالش، واکنش شدید کاربران مجازی و کنشگران مدنی به این موضوع را همراه گشته و باعث شد هئیتی از شبکه بهداشت و درمان این شهر با حضور در زندان به مداوای او بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *