چهارشنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / ایران / بحرین: سلب تابعیت ۱۳۸ نفر به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران ایران

بحرین: سلب تابعیت ۱۳۸ نفر به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران ایران

دادگاهی در بحرین ۱۳۸ نفر را به اتهام تشکیل یک “گروه‌ تروریستی” مرتبط با سپاه پاسداران ایران را محاکمه و به زندان محکوم کرده است.

به گزارش گاماج به نقل از گالف نیوز، دادگاهی در بحرین ۱۳۸ نفر را به اتهام تشکیل یک “گروه‌ تروریستی” مرتبط با سپاه ایران را محاکمه و به زندان محکوم کرده است.

به گفته دادستانی بحرین، دادگاه از تمام این افراد سلب تابعیت کرده است. از سوی دیگر، حکم این دادگاه قابل فرجام‌خواهی است. احمد الحمادی، دادستان کل بحرین، گفت که متهمان به دلیل ارتباط با “حزب‌الله بحرین” به دوره‌های زندان بین سه سال تا حبس ابد محکوم شده‌اند. اعضای گروه بحرینی از حمایت فنی، مالی و تدارکاتی برخوردار بودند تا خود را به گروه حزب الله بحرین متصل شوند. این افراد در لبنان، ایران و عراق آموزش نظامی دیده بودند.حمله در خاک بحرین از جمله اهداف این افراد بوده است.

در این دادگاه، ۶۹ نفر به حبس ابد محکوم شدند. با توجه به اسناد منتشر شده، رهبران ایران به سپاه پاسداران ایران دستور دادند که با گروه های تروریستی و جنبش های بحرین متحد شوند، تا با برگزاری جلسات متعدد در ایران و هماهنگی با تروریست ها، در کشورهای دیگر فعالیت داشته باشند. هدف از متحد کردن این افراد این است که عناصر بیشتری را استخدام کنند تا در ایران، عراق و لبنان آموزش یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *