تازه ها:
صفحه اصلی / ایران / ترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان است

ترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با دفاع از اقدام یک جانبه اش برای خروج از توافق هسته ای، آن را توافقی کوتاه مدت و رو به انقضا خواند.

به گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ترامپ شب گذشته در سخنرانی اش در کاخ سفید با دفاع از اقدام یک جانبه دولت آمریکا در خروج از برجام در ماه مه سال ۲۰۱۸، چنین گفت: من کشورمان را از توافق وحشتناک هسته ای ایران، آن توافق احمقانه که رئیس جمهور اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار را به خاطر هیچ چیز پرداخت کرد و ۱/۸ میلیارد دلار پول نقد را (به ایران) داد، خارج کردم. می دانید این یعنی چه؟ ۱/۸ میلیارد دلار پول نقد. این حتی بیشتر از ۱۵۰ میلیارد دلاری که به طور معمول پرداخت شد، تاثیرگذار است.

ترامپ در ادامه اظهار کرد: این توافق یک توافق کوتاه مدت بود. اکنون عملا تاریخ آن در حال پایان یافتن است.

رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته ای ایران گفت: هیچ راهی وجود ندارد که ما بگذاریم ایران یک سلاح هسته ای داشته باشد. این را به خاطر داشته باشید. هیچ راهی وجود ندارد که این اتفاق بیافتد.

پرزیدنت ترامپ که در یک نشست خبری در کاخ سفید صحبت می‌کرد، با اشاره به توافق‌های اخیر دو کشور عرب حوزه خلیج فارس با اسرائیل گفت، دولت من برای برقراری صلح در خاورمیانه رویکردی متفاوت از دولت‌های پیشین در پیش گرفته است.

پرزیدنت ترامپ با بیان این که توافق عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و بحرین با اسرائیل با استقبال جهانی روبرو شده است گفت، در فاصله کوتاهی پنج کشور دیگر نیز به این روند خواهند پیوست و امیدوارم عربستان سعودی نیز در نهایت بپیوندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *