سه شنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
صفحه اصلی / ایران / حمله یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران در استانبول به خبرنگار شبکه تی‌آرتی

حمله یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران در استانبول به خبرنگار شبکه تی‌آرتی

یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران در استانبول خبرنگار شبکه تی‌آرتی ترکیه «TRT» را که قصد فیلمبرداری داشت، مورد حمله قرار داد.

اوبی شاه بندر، خبرنگار و تحلیلگر دفاعی شبکه‌خبری تی‌آرتی ورلد «TRT World» ترکیه شام امروز با انتشار ویدئویی در حساب توئيتر خود نوشت: «هنگامی که قصد فیلمبرداری داشتیم و از یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران درباره دستگیری یک دیپلمات ایرانی متهم‌ به مشارکت در ترور مسعود وردنجانی (مولوی) پرسیدیم، در خارج از محوطه کنسولگری ایران در استانبول به ما حمله کرد».

برخی رسانه‌های ترکیه امروز اعلام کردند که محمدرضا ناصرزاده ۴۳ ساله از دیپلمات سرکنسولگری ایران در استانبول به ظن ارتباط با قتل مسعود مولوی بازداشت شده است.

این درحالی است که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به این گزارش گفت: «احدی از کارمندان سرکنسولگری کشورمان بازداشت نشده است. فرد نام برده شده در این رسانه کارمند سر کنسولگری نبوده و برای پیگیری موضوع پیش آمده و روشن شدن ابعاد آن از مجاری رسمی با مقامات ترکیه در تماس هستیم».

گفتنی است مسعود مولوی وردنجانی، مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ در منطقه شیشلی استانبول به ضرب گلوله کشته شد. اداره اطلاعات پلیس استانبول و سرویس اطلاعات ملی (میت) ترکیه در عملیات مشترکی ۱۱ نفر از جمله «عبدالوهاب. ک» را که گفته می‌شود عامل این قتل بوده، دستگیر کردند. از این تعداد عبدالوهاب. ک و شش نفر دیگر بازداشت و ۴ تن از آنان نیز با قید وثیقه آزاد شدند.

مسعود مولوی وردنجانی مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» بود که مطالب و اسنادی را علیه حکومت ایران و سپاه پاسداران منتشر می‌کرد.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *