دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
صفحه اصلی / ایران / کروبی خطاب به خامنه ای: بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید

کروبی خطاب به خامنه ای: بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید

به دنبال افشای جنایت های پشت پرده خامنه‌ای و سازمان تروریستی تحت نظارت او؛ سپاه، «مهدی کروبی» نیز طی نامه ای مهم به خامنه ای به اوضاع ایران و بی کفایتی او واکنش نشان داد.

مهدی کروبی در این نامه «وضعیت اسفبار ایران را حاصل دخالت های بی جای شخص خامنه ای در تمامی امور ایران» عنوان نموده است.

او همچنین با اشاره به «خبر شلیک موشک خودی به هواپیمای مسافربری» نوشت: «که تشت رسوایی تان توسط غربی ها از بام افتاده است.»

کروبی همچنین «خامنه ای را مسئول اصلی» این جنایت بزرگ ذکر کرد و نوشت: «شما اجازه فریب مردم را دادید، بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید.»

متن نامه به شرح ذیل و توسط سحام‌نیوز منتشر یافته است:

باسمه تعالی

آیت الله خامنه ای

سلام علیکم

مدتی است در حال تنظیم نامه ای مفصل و جامع به شما در ارتباط با وضعیت اسف بار کشور که نتیجه سوء مدیریت و دخالت ها بی جای جنابعالی در تمامی امور کشور است، هستم. اما امروز پس از سه روز انکار و فریب وقیحانه خبر شلیک موشک خودی و سرنگون شدن هواپیمای مسافربری و داغدار شدن خانواده هایی که عزیزان شان در آن پرواز بودند، آنهم پس از آنکه تشت رسوایی این موضوع توسط غربی ها از بام افتاده بود، تصمیم گرفتم در نامه ای کوتاه نکته مهمی را به شما یادآور شوم.

جنابعالی به عنوان فرمانده کل قوا مسئولیت مستقیم این امر را بر عهده دارید، بفرمایید آیا در صبحگاه چهارشنبه در جریان این فاجعه بودید؟ یا همانطور که رسانه های نزدیک به شما مدعی اند شما روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته اید؟ اگر در جریان بودید و با علم به موضوع به مسئولان نظامی و امنیتی و تبلیغاتی اجازه فریب مردم را دادید پس بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید.

البته این رسوایی تنها موردی نیست که مسئولیت مستقیم آن به شما بر می گردد. فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل های زنجیره ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین۸۸ ، سرکوب معترضین ۹۶ و نهایتاً مردم به ستوه آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸ و اگر آنطور که می گویند در جریان این فاجعه نبودید و پیگیر کشف حقیقت هم نشدید پس بفرمایید چه فرمانده کل قوایی هستید که آنان اینچنین شما و کشور را به بازی می گیرند؟ در این حالت هم مشخص است که فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى هستید.

والسلام

مهدی کروبی

۲۱ دی ۱۳۹۸

جماران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *