شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
تازه ها:
صفحه اصلی / ایران / ۲۰ درصد جمعیت ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند

۲۰ درصد جمعیت ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند

یکی از اعضای کمیته کشوری کرونا می گوید: «تا الان ۱۸ میلیون شهروند ایران یعنی حدود ۲۰ درصد جمعیت به این بیماری مبتلا شده‌اند.»

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری شنبه (۱۴ تیر) ضمن هشدار درباره احتمال تشدید اپیدمی کرونا در ایران در فصل پاییز و خطرات جدی همزمانی آن با آنفولانزای فصلی، از ابتلای 18 میلیون شهروند ایران به کرونا خبر داد.

به نوشته «ایسنا»، مردانی با اشاره به انجام تست‌های سرولوژی یا تست آنتی بادی در ایران برای تشخیص کرونا گفت: «برای آگاهی از درصد ابتلای افراد یک منطقه به کرونا، از این تست استفاده می‌شود که در همین راستا در ایران نیز این تست به صورت رندوم انجام شده و متوجه شدیم که تا الان ۱۸ میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.»

با این وجود او تاکید کرد که تست‌های سرولوژی روشی استاندارد برای تشخیص بیماری نیستند و «تنها برای مقاصد اپیدمیولوژیک بیماری کرونا استفاده می‌شوند.»

این فوق تخصص عفونی در حالی از ابتلای ۱۸ میلیون شهروند ایران به کرونا خبر داده است که آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت ایران، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا را حدود ۲۳۵ هزار و پانصد نفر و شمار قربانیان را کمی بیش از ۱۱ هزار نفر نشان می‌دهد.

پیش از این نیز برخی دیگر از مقامات ایران ضمن انتقاد به گزارش‌های وزارت بهداشت، آمار مبتلایان و قربانیان شیوع ویروس کرونا در کشور را بسیار بیشتر از آمارهای رسمی اعلام کرده بودند.

ریک برنان مسئول منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت نیز آمار مبتلایان به کرونا در ایران را بسیار بیش از آمار گزارش شده از سوی وزارت بهداشت می‌دانست.

آقای برنان که در ماه مارس به ایران سفر کرده بود، شمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایران را 5 برابر امار دولتی ارزیابی کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *