شنبه - ۲۳ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی / ایران / ‌راه‌اندازی مجدد قطار ۶۰ ساعته تهران – تبریز- آنکارا

‌راه‌اندازی مجدد قطار ۶۰ ساعته تهران – تبریز- آنکارا

مراسم راه‌اندازی قطار تهران – آنکارا با حضور معاون وزیرراه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل ونقل ریلی برگزار شد.

به گزارش گاماج به نقل از ایسنا، این قطار مسافری ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه سال جاری ایستگاه راه آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

طبق برنامه مقرر شده این قطار مسافری چهارشنبه هر هفته از ایستگاه راه آهن تهران عازم آنکارا مشود و قیمت بلیت آن ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شده است.

قطار مسافری تهران – آنکارا ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه چهارشنبه هر هفته پس از ترک ایستگاه راه آهن تهران عازم تبریز می‌شود و پس از گذر از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران – ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه‌ای عازم آنکارا می‌شوند.

زمان سیر این قطار مسافری در مسیر تهران – آنکارا حدود ۶۰ ساعت است و طبق هماهنگی‌های انجام شده بین راه آهن ایران با مسئولان شرکت راه آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن‌های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می‌کند و پس از آن قطارهای ترکیه مسافران را از آن سوی دریاچه وان به آنکارا انتقال می دهند. (مسافران این قطار حدفاصل اسکله دریاچه وان تا اسکله تاتوان را با کشتی سفر می کنند.)

طبق برنامه قطار مسافری تهران – آنکارا چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه از تهران عازم آنکارا می شود و صبح روز شنبه ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی، وارد ایستگاه راه آهن آنکارا می شود.

سیر قطارهای مسافری در مسیر تهران – آنکارا و تهران – وان متعاقب دیدار«سعید رسولی» مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با «علی احسان اویگون»، همتای ترکیه ای خود در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران – وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و قطار تهران – آنکارا سیر خود را در این مسیر آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *