یکشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
صفحه اصلی / جهان / ابتلای رئیس جمهور ارمنستان به کرونای انگلیسی در تعطیلات سال نو میلادی

ابتلای رئیس جمهور ارمنستان به کرونای انگلیسی در تعطیلات سال نو میلادی

آرمن سارکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان که برای گذراندن تعطیلات سال نو میلادی در کنار خانواده‌اش و عمل جراحی پا به لندن سفر کرده بود، به نوع جدید انگلیسی ویروس کرونا آلوده شده و اکنون در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، “آرمن سارکیسیان” رئیس جمهوری ارمنستان به عفونت کووید-۱۹ از نوع انگلیسی آن مبتلا شده و به همین دلیل در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

طبق اطلاعات دفتر ریاست جمهوری ارمنستان، آرمن سارکیسیان که برای گذراندن تعطیلات سال نو (میلادی) در کنار خانواده و نوه‌های خود به پایتخت انگیس سفر کرده بود، در تاریخ سوم ژانویه (۱۴ دی ماه) با موفقیت در لندن تحت عمل جراحی روی پایش قرار گرفت. با این حال، علائم نوع انگلیسی ویروس کرونا در وی بروز کرد و آزمایشی که وی پشت سر گذاشت، نتیجه مثبت آلودگی وی را نشان داده است. سارکیسیان هم اکنون در قرنطینه خانگی قرار دارد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ (تابستان گذشته)، “نیکول پاشینیان” نخست وزیر ارمنستان نیز به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شد وآلودگی به ویروس کرونا در خانواده وی نیز شناسایی شد. در همان ماه، معلوم شد که موارد مرگ ناشی از این عفونت در ارمنستان بیش از سایر جمهوری‌های منطقه قفقاز است. بعد از آن در ماه نوامبر (پاییز گذشته) آلودگی به ویروس کرونا در شهردار ایروان و معاون وی نیز تأیید شد.
بر اساس اطلاعات منتشره در ۵ ژانویه (۱۶ دی ماه)، بطور کلی حداقل ۱۶۰ هزار و ۵۰۰ مورد بیماری کووید-۱۹ در ارمنستان شناسایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *