یکشنبه - ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / آذربایجان / رضا سیدنوری به جرم حمایت از آزادسازی قره باغ آذربایجان به جزای نقدی محکوم شد

رضا سیدنوری به جرم حمایت از آزادسازی قره باغ آذربایجان به جزای نقدی محکوم شد

رضا سیدنوری فعال ملی مدنی آذربایجان (آزربایجان) جنوبی به جرم حمایت از عملیات آزادسازی قاراباغ، در دادگاه تجدید نظر از طرف دستگاه قضائی ایران به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

این فعال آزربایجانی اهل موغان شهر (پارس آباد) پس از اعتراض دادستان به حکم صادره بدوی در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو و تبرئه ایشان از اتهامات، توسط ‌شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر دادگستری استان اردبیل به پرداخت هیجده میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر دادگستری استان اردبیل، در خصوص اتهامات “توهین به بناینگذار جمهوری اسلامی ایران” و”توهین به مقام‌ معظم رهبری” حکم برائت وی تایید شد و در خصوص اتهام “تبلیغ علیه نظام” حکم برائت این اتهام را نقض  و مستندا به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی با لحاظ تبصره ماده ۲  قانون کاهش مجازات حبس تعزیری به پرداخت هیجده میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

روز یکشنبه ۲۷ مهرماه ۹۹ در حمایت از عملیات آزادسازی قاراباغ توسط ارتش آزربایجان و در اعتراض به حمایتهای تسلیحاتی لجستیکی ایران از ارمنستان، تظاهرات گسترده ای در شهرهای آزربایجان جنوبی برگزار شد و ماموران امنیتی ایران دهها تن از شهروندان آزربایجان جنوبی را همراه با ضرب و شتم بازداشت کردند.

رضا سیدنوری نیز در جریان این اعتراضات دستگیر شد و پس از یک‌ روز با تودیع قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی به طور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *