یکشنبه - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / زمین لرزه شدید در آذربایجان جنوبی

زمین لرزه شدید در آذربایجان جنوبی

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری تبریز، زمین‌لرزه شدیدی، به بزرگی  ۵.۹ (پنج ممیز نه دهم) و کانونش در بخش ترکمنچای شهرستان میانه با عمق بسیار کم و نزدیک به سطح زمین، در عمق ۲ کیلومتری زمین رخ داده است. بر اساس این گزارش، کانون زلزله در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شرق تبریز، ۷۹ کیلومتری جنوب غربی اردبیل و ۶۰ کیلومتری شمال شرقی هشترود قرار داشته است.

به گزارش رسانه ها، به دنبال وقوع زلزله بسیاربزرگ، شدید و نزدیک به سطح زمین، فوتی‌های زلزله آذربایجان شرقی به ۵ نفر در تاریخ و ساعت ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ – ۰۵:۰۴ افزایش یافته است.

محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی تایید کرده است که تا ۵ صبح امروز جمعه، ۵ نفر بر اثر زلزله ۵.۹ ریشتری میانه فوت کرده‌اند.

برخی ازشبکه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن تصویری از مرکز شهر ترک، گزارش داده اند، خیابان اصلیِ شهر ترک آسیبی ندیده اما در روستاهای اطراف، اخباری مبنی بر تخریب خانه‌ها وجود دارد.

روستای ورنکش میانه تاکنون بیشترین آسیب را دیده به طوری که تا این لحظه ۳۰ خانه در این روستا به طور کامل تخریب شده و بیشتر فوتی ها نیز مربوط به این روستا می باشد.

این زلزله شدید به همراه پس‌لرزهای نسبتا شدیدی که با عمق های نزدیک به سطح زمین رخ می دهند، در اکثر شهرهای آذربایجان‌شرقی باعث شوک، ترس، استرس و حالات روحی بعد از زلزله شده است.

ریزش کوه در جاده میانه بستان آباد بر اثر زلزله ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ – ۰۴:۳۰:

فرماندار میانه از ریزش کوه در جاده میانه بستان آباد بر اثر زلزله بامداد امروز خبرداد.

وقوع انفجار شدید در یک روستای آذربایجان شرقی بعد از زلزله:

معاون فرماندار ویژه میانه از وقوع انفجار شدید در یکی از روستاهای میانه بعد زلزله بامداد امروز خبر داد.

زرین بخشدار کندوان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر از انفجار گاز در روستای بالسین بخش کندوان بر اثر زلزله خبر داد.

هم اکنون در مناطق زلزله زده؛ دمای هوا بین صفر درجه تا ۵ درجه ی سانتی گراد زیر صفر گزارش می شود.

به گفته مقام های محلی، افزایش تعداد جان‌باختگان زمین لرزه در ساعات آینده محتمل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *