یکشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / زندان مراغه: چهاردهمین روز از اعتصاب غذای فعال ملی آذربایجان «حکیمه احمدی»

زندان مراغه: چهاردهمین روز از اعتصاب غذای فعال ملی آذربایجان «حکیمه احمدی»

حکیمه احمدی امروز شنبه (۴ خرداد) چهاردهمین روز از اعتصاب غذای خود در زندان مراغه را سپری می‌کند.

این فعال ملی آذربایجان از تاریخ ۲۲ اردیبهشت دست به اعتصاب غذا زده است. او با گذشت بیش از ۷ ماه کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان مراغه محبوس است.

کبد این فعال اهل مرند در نتیجه اعتصاب غذا از کار افتاده و وضعیت سلامتی او وخیم گزارش می‌شود. او پیشتر در آبان ماه نیز اقدام به اعتصاب غذا نموده بود.

خانم حکیمه احمدی پیش از آغاز اعتصاب غذا به خانواده اش گفته است: «بارها جهت روشن شدن وضعیت بلاتکلیف بازداشتم کتبا با رئیس قوه_قضاییه بناب مکاتبه کرده ام اما نتیجه ای حاصل نگردیده و با توجه به اینکه در زندان نیز با من بدرفتاری میکنند از وضعیت موجود ناامید شده و تصمیم به اعتصاب غذا گرفته ام».

دادگاه به بهانه تکمیل تحقیقات از سوی اطلاعات سپاه پاسداران، کماکان با صدور قرار وثیقه برای حکیمه احمدی موافقت نمی‌کند.

تاکنون اتهاماتی از جمله «اقدام علیه امنیت ملی» و «تشکیل گروه و دسته جات غیر قانونی» به وی تفهیم شده است.

حکیمه احمدی، در تاریخ ۲۶ مهر ۹۷ در منزل شخصی خود در شهر مرند توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

همچنین، خانم احمدی پس از بازداشت در زندان مراغه شدیدا تحت شکنجه قرار گرفت و انگشتان دست و دو دنده این فعال ملی در اثر ضربات سنگین ماموران شکسته شد.

مهندس محمدرضا قربانی همسر خانم احمدی نیز بدفعات مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفته و حق ملاقات و یا تماس تلفنی با همسرش از وی سلب شده است.

لازم به ذکر است، خانم حکیمه احمدی در زمینه حقوق زبان مادری آذربایجانیها فعالیت می‌کند. وی اهل شهرستان مرند، کارشناس ارشد جامعه شناسی و دارای دو کودک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *