یکشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
صفحه اصلی / آذربایجان / «عباس لسانی» در حمایت از «یوسف کاری» دست به اعتصاب غذا زد

«عباس لسانی» در حمایت از «یوسف کاری» دست به اعتصاب غذا زد

عباس لسانی، فعال سرشناس تورک آزربایجان جنوبی در جهت حمایت از اعتصاب غذای خشک یوسف کاری و اعتراض به بد رفتاری‌های دادیار ناظر بر زندان علیه این فعال سیاسی، دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش گاماج به نقل از گوناز تی وی، فعال سرشناس آذربایجانی عباس لسانی؛ از صبح امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ دست به اعتصاب غذا زده است.

وی گفته است که این اعتصاب غذا «در جهت حمایت از اعتصاب غذای یوسف کاری و اعتراض به بدرفتاریهای دادیار ناظر بر زندان علیه این فعال سیاسی» است.

یوسف کاری از ۶ روز پیش و پس از احضار به دفتر «سپهری» دادیار ناظر زندان و مورد هتاکی قرار گرفتن از سوی این مقام قضایی و جداسازی از بند خود و انتقال به قرنطینه زندان دست به اعتصاب غذای تر زد.

این فعال، از شامگاه دیروز یکشنبه ۲۸ دی ماه نیز وارد اعتصاب غذای خشک شده است.

موضوع احضار آقای یوسف کاری به دفتر سپهری درخواست مرخصی درمانی او بود که در تاریخ ۱۸ آذر و پس از بازدید هئیت قضایی این استان از زندان اردبیل پیشنهاد آن را «سیدعبدالله طباطبایی» دادستان اردیبل داده بود.

دادیار ناظر بر زندان، شخص سپهری، در این احضار به آقای کاری عنوان کرده که «حقوق زندانیان سیاسی را به رسمیت نمی‌شناسد.»

همچنین مرخصی درمانی عباس لسانی که به دستور مسقیم دادستان و با تودیع وثیقه هشتصد میلیونی صادر شده بود؛ به بهانه عدم دریافت «ابلاغیه کتبی از نهادهای بالاتر» معلق مانده است.

لازم به ذکر است؛ بسیاری از زندانیان زندان اردبیل پس از همه گیری علائم کرونا و نبود امکانات درمانی در این زندان به مرخصی درمانی اعزام شدند.

از این بین «کاظم عبادی»؛ شهروند و زندانی ۳۳ ساله اردبیلی به جهت تعلل در امکان مرخصی درمانی در بیمارستان امام این شهر جان سپرد.

گفتنی است؛ «یوسف کاری» از اولین زندانیانی بود که بروز علائم کرونا از زبان مسئولین بهداری این زندان را خبررسانی کرد.

موضوعی که بلافاصله با تکذبیه رئیس کل زندانهای این استان روبرو شد؛ اما چند روز بعد به جهت وخامت اوضاع کرونا در این زندان؛ کادر درمان شهر به این مسئله ورود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *