یکشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آذربایجان / ممنوع الملاقات شدن عباس لسانی در شانزدهمین روز اعتصاب غذای

ممنوع الملاقات شدن عباس لسانی در شانزدهمین روز اعتصاب غذای

 مسئولین زندان اردبیل می‌گویند عباس لسانی ممنوع الملاقات بوده و تا اتمام اعتصاب غذا، خانواده این فعال ملی آذربایجان حق دیدن او را نخواهند داشت.

روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در پی مراجعه خانواده آقای لسانی به زندان اردبیل، مسئولین زندان از ممنوع الملاقات شدن این فعال سرشناس آذربایجانی خبر داده‌اند.

به گفته مسئولین زندان، رویه ممنوع الملاقاتی «تا اتمام اعتصاب غذای» عباس لسانی ادامه خواهد داشت.

آقای لسانی دیروز در حالی که پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می‌کرد به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل منتقل و در حضور نماینده‌ی دادستان مورد محاکمه قرار گرفت.

او به صورت دست بسته و با پا بند و در محاصره دهها پلیس نیروی انتظامی و مامورین لباس شخصی اطلاعات به دادگاه برده شده و به مدت بیش از ۴ ساعت مورد محاکمه قرار گرفته است.

در این جلسه آقای لسانی که در پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود نیز بسر می‌برد، اتهامات مطرح شده در پرونده را بی‌اساس و سناریویی ادامه‌دار از تلاش برای رادیکال نشان‌ دادن جنبش ملی- مدنی آذربایجان بر شمرده است.

وضعیت جسمی ایشان به دلیل اعتصاب غذاهای پی در پی واینبار در پانزدهمین روز اعتصاب غذایشان وخیم گزارش شده به طوری که تخمینا ۲۰ تا ۲۵ کیلو از وزن ایشان کم شده است.

عباس لسانی همچنین با یادآوری روز دستگیری در شعبه دوم انقلاب تبریز که در اصل اقدام پیشگیرانه نیروهای امنیتی از احتمال ملاقات وی با فعالان مدنی آذربایجان در تبریز بوده ادامه روند بازداشت در این پرونده را غیرقانونی اعلام و علی رغم درخواست خانواده ، وکیل و نماینده‌ی دادستان مبنی بر پایان دهی به اعتصاب، عنوان کرد که اعتصاب غذایش را همچنان ادامه خواهد داد.

آقای لسانی از پنج ماه پیش و از روز ۲۵ دی ماه سال گذشته در شعبه دوم انقلاب تبریز بازداشت و به قرنطینه زندان اردبیل منتقل شد. او از ۶ خرداد ماه جاری به جهت استنکاف مسئولین زندان اردبیل از تحویل خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و به دفترخانه زندان ارسال شده بود دست به اعتصاب غذا زده است.

عباس لسانی مبارز ملی آذربایجانی ساکن اردبیل بوده که در مدت بیش از دو دهه مبارزات مدنی و شفاف خود همواره بازداشت، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *