جمعه - ۲۲ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی / ایران / ترامپ: جنگ با ایران خیلی به درازا نمی‌کشد

ترامپ: جنگ با ایران خیلی به درازا نمی‌کشد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبۀ تلویزیونی با “فاکس بیزینس” گفت که در صورت وقوع جنگ با ایران، نیروی زمینی به داخل خاک این کشور اعزام نمی کند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که برتری نظامی آمریکا نسبت به ایران بسیار بالا است و اگر جنگی میان دو کشور روی دهد خیلی به درازا نخواهد کشید.

دیروز رئیس جمهوری آمریکا به مقامات ایران هشدار داد که هر گونه حملۀ این کشور به منافع واشنگتن پاسخ ویرانگر ایالات متحد آمریکا را در پی خواهد داشت.

این اولین اظهارات رهبر ایران پس از فرمان اجرایی دونالد ترامپ است که طی آن علی خامنه ای و نهاد رهبری جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده است.

با این حال حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در گفتگوی تلفنی که با همتای فرانسوی خود امانوئل ماکرون انجام داد اظهار داشت که ایران در پی جنگ با هیچ کشوری از جمله با آمریکا نیست اما تجاوز به مرزهای خود را با قاطعیت پاسخ می دهد.

شبکۀ تلویزیونی “سی ان ان” در گزارشی جداگانه به نقل از منابع آگاه در فرانسه نوشت که دونالد ترامپ قصد مذاکره با ایران را ندارد، هر چند رئیس جمهوری آمریکا دائماً بر تمایل خود برای گفتگو با ایران تأکید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *