سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ایران / ممنوعیت انتشار اخبار رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی در ایران؛ رسانه های «خاطی» به حبس محکوم می شوند

ممنوعیت انتشار اخبار رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی در ایران؛ رسانه های «خاطی» به حبس محکوم می شوند

رسانه های داخلی حکومت ایران نباید اخبار رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی را پوشش دهند؛ اگر پوشش دهند، مجازات حبس و جریمه نقدی گریبان آنها را خواهد گرفت.

جمعی از نمایندگان مجلس حکومت ایران طرح «ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی حامی تحریم به ایران» را تهیه و تدوین کرده‌اند.

بر اساس طرح جدید مجلس حکومت ایران، انتشار اخبار مطبوعات آمریکایی و انگلیسی در رسانه های داخلی ایران ممنوع شد.

همچنین حکومت ایران اعلام داشته است، در صورت «تخطی» رسانه‌ها از موارد مذکور، مجازات حبس بیش از پنج تا ده سال و جزای نقدی به مبلغ ۱۸ تا ۳۶ میلیون تومان برای آنها در نظر گرفته می شود.

به نوشته سایت انتخاب، در متن این طرح آمده است: «با توجه به اینکه رسانه‌های خارجی به ویژه رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی علیه منافع ملی ایران اقدامات متعددی را انجام می‌دهند و عاملان اصلی رسانه‌های مذکور یعنی خبرنگاران در اقدامات علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کشورهای اروپایی دارند، لذا برای مقابله با تحریم‌ها و جلو گیری از تشدید آنها ضروری است عاملان مؤثر در اقدامات ضد ایرانی، از فعالیت در ایران ممنوع شوند ورود آنها ممنوع گردد.»

طرح مذکور در جلسه علنی مجلس از سوی «ناصر موسوی لارگانی»؛ عضو هیئت رئیسه قوه مقننه حکومت ایران اعلام وصول و برای بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *