دوشنبه - ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ایران / گوگل کانال یوتیوب شبکه پرس تی‌وی ایران را مسدود کرد

گوگل کانال یوتیوب شبکه پرس تی‌وی ایران را مسدود کرد

پرس تی وی؛ شبکه انگلیسی زبان حکومت ایران می‌گوید که گوگل کانال یوتیوب این شبکه را مسدود کرده است. در پیامی که این شرکت برای پرس تی‌وی فرستاده علت بسته شدن این کانال «نقض مکرر قوانین یوتیوب» عنوان شده است.

شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی؛ کانال انگلیسی صدا و سیمای حکومت ایران، در سایت خود اعلام کرده که گوگل کانال یوتیوب این شبکه تلویزیونی را مسدود کرده است.

در یادداشتی که از سوی گوگل برای پرس تی‌وی ارسال شده، آمده است: «ما محتوای شما را مرور کردیم و متوجه شدیم که به صورت مکرر و چندین بار دستورالعمل‌های ما نقض شده است. به همین دلیل ما کانال یوتیوب شما را حذف می‌کنیم.»

در سپتامبر سال گذشته نیز کانال یوتیوب پرس تی‌وی به دلیل «نقض قوانین انتشار» مسدود شده بود.

روز جمعه ۲۷ مارس نیز فیس‌بوک صفحه رسمی پرس‌‌تی‌وی را با بیش از چهار میلیون عضو به طور دائم بست. فیس‌بوک در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی ماه) صفحه پرس‌تی‌وی را به صورت موقت مسدود کرده بود اما این بار بسته شدن پرس‌تی‌وی را دائمی اعلام کرده است.

شبکه پرس تی‌وی که به زبان انگلیسی برنامه پخش می‌کند بارها از سوی روزنامه‌نگاران مستقل و فعالان مدنی و سیاسی متهم به همکاری با نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی شده است.

شبکه پرس تی‌وی در دادگاهی در بریتانیا محکوم و «آفکام» نهاد مسئول نظارت بر فعالیت تمام رسانه‌های الکترونیکی در بریتانیا، رأی به لغو پروانه فعالیت تولیدی و قطع فرکانس پخش شبکه خبری پرس‌تی‌وی از طریق ماهواره اسکای را داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *