دوشنبه - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / جهان / چین با نرم‌افزارهای جاسوسی ترک‌های اویغور را مدام تعقیب می‌کند

چین با نرم‌افزارهای جاسوسی ترک‌های اویغور را مدام تعقیب می‌کند

شرکت امنیت سایبری لوک‌اوت طی گزارشی فاش کرد که هکرهای تحت حمایت چین از سال ‌۲۰۱۳ تا امروز ترک‌های اویغور را تعقیب می‌کنند.

شرکت امنیت سایبری لوک‌اوت که امنیت سیستم‌های رایانه‌ای در برابر حملات سایبری را برقرار می‌کند، طی گزارشی اعلام کرد که هکرهای تحت حمایت چین از سال ‌۲۰۱۳ تا امروز ترک‌های اویغور را تعقیب می‌کنند.

بر اساس گزارش این شرکت، تیم اطلاعاتی آن ۴ نرم افزار جاسوسی ساخت هکر‌های تحت حمایت چین که اویغورها را مورد تعقیب قرار می‌دهد کشف کرده است.

همچنین در گزارش فوق با اشاره به اینکه هکر‌های تحت حمایت چین از سال ۲۰۱۳ ترک‌های اویغور را تعقیب می‌کنند، گفته شده که این اتفاق ممکن است جامعه اویغور در ۱۴ کشور از جمله ترکیه و قزاقستان را تحت تاثیر قرار دهد.

شرکت امنیت سایبری لوک‌اوت در این گزارش با اشاره به اینکه نرم افزارهای جاسوسی بیشتر ترک‌های اویغور را مورد هدف قرار گرفته‌اند، ولی اقلیت‌های مسلمان و مردم تبت نیز در خطر هستند، تاکید کرد: هدف اصلی این نرم افزارهای جاسوسی جمع‌آوری اطلاعات شخصی در یک سرور است.

آپوروا کومار، یکی از مهندسان این شرکت در گفتگو با «نیویورک تایمز» فاش کرد که چین با این نرم افزارها مانند یک شکارچی که شکار خود را می‌پاید، اویغورها را تعقیب می‌کند.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *