پنجشنبه - ۳ مهر ۱۳۹۹
صفحه اصلی / جهان / معترضین لبنانی ماکت حسن نصرالله و میشل عون را به دار آویختند

معترضین لبنانی ماکت حسن نصرالله و میشل عون را به دار آویختند

ماکت مقوایی حسن نصرالله، رهبر حزب سیاسی و شبه‌نظامی لبنان حزب‌الله که از سوی ایالات متحده به عنوان سازمان تروریستی تعیین شده است، روز شنبه توسط معترضین لبنانی به طور نمادین در بیروت به دار آویخته شد. معترضین لبنانی همچنین ماک مقوایی میشل عون رئیس جمهور این کشور را به دلیل بی لیاقتی به دار آویختند.

تایمز اسرائیل ویدئوهایی را منتشر کرده است که در آنها معترضان شعار می‌دهند: «حزب الله یک سازمان تروریستی است.»

از سوی دیگر سفارت ایالات متحده در بیروت روز شنبه بیانیه ای را برای حمایت از حق مردم لبنان در اعتراضات مسالمت آمیز منتشر کرد و از همه دست اندرکاران خواست تا از خشونت خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: ملت لبنان متحمل سختی‌های بسیار شده است و لیاقت داشتن رهبرانی را دارد که به آنها گوش می دهند و مسیر را تغییر می دهند تا به مطالبات مردمی برای شفافیت و پاسخگویی پاسخ دهند. ما از حق آنها برای اعتراض مسالمت آمیز از آنها حمایت می کنیم و همه افراد درگیر را به پرهیز از خشونت دعوت می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایالات متحده ، مایک پومپئو در حساب رسمی توییتر خود روز جمعه شب بیانیه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه ایالات متحده بیش از ۱۷ میلیون دلار کمک به لبنان برای جبران آسیب‌های ناشی از انفجار بیروت را متقبل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *